Чому так важлива двофакторна аутентифікація і які є інші методи захисту?
Слухай, якщо ти юзаєш айфон і думаєш, що пароль у стилі «qwerty123» врятує тебе від усіх загроз, то ти конкретно помиляєшся. Уяви собі, що твій тел саме тримає всі чати, відосіки, фотки з минулих гулянок і навіть дані картки для покупок. Одним словом, там повно персональної інфи, яку точно не хочеш зливати першому зустрічному хакеру. І отут на допомогу приходить двофакторна аутентифікація: ти не тільки вводиш свій пароль, а й підтверджуєш вхід за допомогою коду, який прилітає тобі або на телефон, або на довірений пристрій. Це, по суті, додає додатковий рівень безпеки — навіть якщо хтось вкрав твій пароль, без коду він нічого не зможе зробити.
Як увімкнути двофакторку?
Все досить просто: заходиш у «Налаштування», тапаєш на свій Apple ID, обираєш «Пароль і безпека» і вмикаєш двофакторну аутентифікацію. Далі треба буде підтвердити свою особу, вказати довірений номер телефону, і voilà — тепер при кожному вході в iCloud чи інший сервіс Apple тобі потрібно ввести код із SMS або з іншого твого пристрою. Ясна річ, шоб ця штука працювала, iPhone має бути онлайн і підключений до нету.
Альтернативні заходи безпеки
По-перше, став собі складний пароль. Не таке, що тобі легко згадати після двох чашок кави, а щось серйозне: літери, цифри, спецсимволи. По-друге, оновлюй iOS. Часто розробники латають різні дірки, і свіжі оновлення роблять твій айфон більш захищеним. По-третє, завжди вмикай «Find My iPhone». Так у випадку втрати чи крадіжки зможеш заблокувати пристрій або видалити з нього всі дані. Ще один трюк — це блокування екрану Face ID чи Touch ID: ніхто крім тебе не зможе розблокувати телефон (тільки якщо не засинати біля друзів, які прикладуть твій палець до сенсора, ха-ха).
Чого уникати?
- Не роздавай свій пароль сусідам і випадковим людям, навіть якщо вони обіцяють почистити тобі телефон від вірусів.
- Не ігноруй повідомлення про підозрілі спроби входу в Apple ID.
- Не залишай функцію «Автоматичний вхід» у відкритому браузері на чужих компах.
Тобто тема безпеки — то не просто понти, а реальний обов’язок кожного власника айфона. Тим більше, що налаштувати все можна за кілька хвилин і зекономити собі купу нервів.